Смекни!
smekni.com

Вищі органи державної влади України (стр. 9 из 9)

Арбітражна колегія:

вирішує господарські спори, віднесені Арбітражним процесуальним кодексом України та іншими законодавчими актами до компетенції Вищого арбітражного суду;

переглядає в порядку нагляду рішення та ухвали Вищого арбітражного суду, рішення, ухвали, і постанови арбітражного суду Республіки Крим, арбітражних судів областей та міст Києва і Севастополя переглядає за нововияленими обставинами рішеня, ухвали, постанови, які було прийнято цією колегією.

Голова Вищого арбітражного суду у необхідних випадках має право залучати арбітрів однієї колегії для розгляду справ в іншій колегії.

ВИСНОВКИ

Сьогодня в Україні повним ходом йде розбудова правової, демократичної, соцальноорієнтованої держави.З цією метою постійно приймаються нові закони, видаються постанови і розплрядження, які направлени на врегулювання нових економічних політичних та інших відносин, а також на зміцнення і укріплення державності та суверенитету України, вдосконавлення державної влади. Йде робота по створенню сильної та незалежноі судової влади. Зараз створений і діє Конституційний Суд України, який є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.Діє читкий механізм розподілу компетенції між органами законодавої і виконавчії влад. Але як ми тепер переконуємось, втілення принципу розподілу влад пов'язане з ломкою усталених стереотипів, створенням принципово нових інструментів, яких у нас до цього часу не було. Hа заваді стоять об'єктивні та суб'єктивні фактори, головними з яких є важкий тягар недавнього колоніального минулого, відсутність демократичних традицій у сфері державного будівництва, політичні, соціальні, психологічні стереотипи.

Зрозуміло, що в системі влади найбільш вразливою і малоефективною є виконавча влада, головним призначенням і основною функцією якої є реалізація прийнятих рішень. Hавіть хороший, досконалий закон нічого не вартий, якщо він не виконується або виконується аби як.

Донедавна наша наука, в тому числі і наука конституційного права, активно заперечувала необхідність визнання і впровадження в життя принципу «розподілу влад», і, відповідно, інституту президенства, які вважалися «шкідливими і безперспективними для радянської демократії, чужими і ворожими передовій соціалістичній формі народовладдя». Hе останню роль у «відмові права на життя» президенства відіграла теорія поєднання законодавчої і виконавчої влади у діяльності механізму владарювання.

Відкидаючи буржуазний парламентаризм, засновники молодої Радянської держави відкидали тим самим теорію і практику розподілу влад, яка, на їх думку, виконувала соціальне замовлення пануючої буржуазії, забезпечувала експлуатацію широких мас трудящих.

Іншими словами життя засвідчило:

1) непридатність і навіть шкідливість теорії « поєднання влад», «одновладного правління»;

2) необхідність розподілу влад як єдино можливої форми організації діяльності верховних владних структур.

Я вважаю, що шлях реформ, який обрала наша країна приведе нас до створення дійсно правової, демократичної, соціальноорієнтованої та економічнопроцвітаючої держави

ЛІТЕРАТУРА

1 Бездитько Б.М.,Магдик О.О.Право у запитаннях і відповідях.Посібник для учнів шкіл та ПТУ,абітурієнтів.-Полтава,1995.

2 Загльна теорія держави і права/ За ред. В.В. Копєйчикова.-К.:Юрінком Інтер, 1998.

3 Закон України "Про арбітражний суд ".-К.,1991

4 Закон України "Про вибори народних депутатів України".-К.,1998.

5 Закон України "Про вибори Президента України".-К.,1999.

6 Закон України "Про судочинство".-К.,1981.

7 Комаров С.А. Общая теорія держави і права.Курс лекцій. М,1996.

8 Конституція України.-К.,1996.

9 Общая теория государства и права/ Под ред.В.В.Лазарева.-М.,1994

10 Основи держави і права:Навч. посібник/ За ред. А.М. Колодія і А.Ю. Оліцника.-К.:Либідь,1997

11 Теория государства и права/ Под ред. С.С.Алексеева.-М.,1985.

12 Тодоров І.Я. Основи правознавства: Основні відомості шкільного курсу.-Донецьк: ВКФ "БАО",1997.


1Загльна теорія держави і права/ За ред. В.В. Копєйчикова.-К.:Юрінком Інтер, 1998.-с.86

1Основи держави і права:Навч. посібник/ За ред. А.М. Колодія і А.Ю. Оліцника.-К.:Либідь,1997.с.-18

1Тодоров І.Я. Основи правознавства: Основні відомості шкільного курсу.-Донецьк: ВКФ "БАО",1997.с.-40

1Бездітько Б.М.,Магдик О.О.Право у запитаннях і відповідях.Посібник для учнів шкіл та ПТУ,абітурієнтів.-Полтава,1995.с.-19

1Закон України "Про вибори народних депутатів України".-К.,1998.