Смекни!
smekni.com

Програми, використовувані для складання бізнес-планів (стр. 3 из 3)

Особливе значення в описі даної системи заслуговує її робота з таким складним податком як податок на додану вартість. Різні системи обліку та списання ПДВ, передбачені в програмі, дозволяють зберігати впевненість у правильності розрахунків навіть для самих нестандартних ситуацій. Жодна з розглянутих систем, крім Project Expert, не може надати користувачеві такої важливої ​​можливості, як складання мережного плану. Це особливо істотно при розрахунку інвестиційних проектів з комбінацією паралельних і пов'язаних етапів інвестування. Інтерфейс цього розділу трохи ускладнений, і тому введення даних займає багато часу.

Блок «Операційний план» підпорядкований певній внутрішній логіці, охарактеризовані як сприймають деякими користувачами. Вона полягає у тому, що план виробництва дуже жорстко підпорядкований плану збуту, тобто система не дає підприємству можливості «працювати на складі», а дозволяє робити тільки визначений програмою збуту обсяг продукції з урахуванням заданого користувачем запасу готових виробів. Зрозумівши і прийнявши цю логіку, як правило, більше труднощів в роботі не зустрічається.

Єдині нарікання викликає розділ «Фінансування». Використання позикових коштів організовано у програмі як отримання певної кількості кредитів на заданий термін за фіксованою ставкою. Це ускладнює роботу з позиками типу відкритих кредитних ліній. І хоча опис будь-якого типу кредитування в принципі можливо, введення даних про кредити займає суттєвий час, і при зміні параметрів проекту фінансову схему доводиться коректувати «вручну».

Блоки результатів та аналізу проекту виконані на хорошому рівні. Генерація звітів дозволяє організувати вивід будь-яких таблиць і графіків на принтер або експорт в Microsoft Word. Представлення результатів можливе як російською, так і англійською мовою. Існують можливості налаштувань шрифтів, але як правило, таблиці у форматі Word займають занадто багато місця, тому доводиться редагувати їх додатковими засобами Microsoft Word. У зв'язку з цим зручніше при формуванні звіту копіювати деякі таблиці Project Expert в Microsoft Excel.

Система також дає можливість відстеження дійсного стану проекту і відхилення реальних фінансових показників підприємства від планованих (тільки у версії 5.0 Professional). Для це служить розділ «Актуалізація результатів». Подібний підхід дозволяє з різним успіхом використовувати систему як в інвестиційному, так і в оперативному бізнес-плануванні.

Оскільки користувач позбавлений можливості вносити виправлення в розрахунковий алгоритм, особливо актуальною є сервісна підтримка і можливість швидкого отримання нових і виправлених версій програми.

Резюмуючи можна сказати, що пояснювати навряд чи знайдеться така завдання, яку не зможе вирішити Project Expert. Фірма Pro-Invest Consulting заслуговує найкращих відгуків за кваліфікаційну роботу «гарячої лінії», оперативне виправлення помічених помилок і недоліків у програмі, відмінне видане і зрозуміло складене керівництво користувача, що входить в комплект постачання програми-все це робить Project Expert ще привабливішим при виборі програм для складання бізнес-плану. До того ж, система надійно захищена від незареєстрованих користувачів і має можливості розрахованої на багато користувачів роботи в локальній мережі.

Пакети програм Альт-Інвест та Альт-Інвест-Прим

«Відкрита система», що використовує операційну середу MicrosoftExcel, надає користувачеві ряд додаткових можливостей, за винятком тих, які в принципі властиві системам такого типу і вже були проаналізовані вище. Розробник, прагнучи розширити область застосування даного програмного продукту, представляє на ринку дві версії: «Альт-Інвест» – для поглиблених розрахунків і «Альт-Інвест-Прим» – для експрес-оцінки ефективності.

У силу найбільшої структурної гнучкості і настроюваності, обидва ці програмні продукти мають більші можливості. Як основна програма, так і версія «Прим», дозволяють змінювати тривалість інтервалу планування в необмежених межах, тобто існують можливості розрахунків по тижнях, по місяцях, по кварталах і навіть по днях. Остання відкриває небачені горизонти в сфері поточного планування діяльності підприємства. Необмежена кількість будь-яких додаткових таблиць і графіків, коректування вихідних форм, які не залежать від бажання розробника засоби оформлення – безумовні плюси програми. В останній версії програми «Альт-Інвест 2.0» розробникам вдалося подолати навіть такий недолік, як трудомісткість зміни таблиць даних при зміні тривалості інтервалу планування, у разі, коли частина параметрів вводиться «вручну» на всьому горизонті планування. На жаль, у програмі «Альт-Прим» зазначений недолік не усунуто.

У версії «Прим» реалізований тільки одновалютних розрахунок, в основній версії кількість валют-дві. Повний опис податкового оточення використовується тільки в «Альт-Інвесті», правда, не дуже вдала система подання грошових потоків з ПДВ. У «Альт-Примі» податок на додану вартість у розрахунках взагалі не виділено окремим рядком, що виправдано далеко не завжди. Виправлення ж розрахункових алгоритмів представляється складною і трудомісткою задачею, яка звичайному користувачеві може виявитися не під силу.

Висновок

Люди організовують свою діяльність в силу різних причин – щоб закінчити роботу або завдання, щоб скоротити або видалити дублювання дій, щоб створити центри відповідальності, щоб забезпечити стабільність. Інформаційні системи повинні підтримувати ці цілі. Інформаційні системи забезпечують певні переваги перед конкурентами, автоматизуючи операції усередині системи і покращуючи якість або постачання кінцевого продукту організації. Переваги всередині самої фірми виявляються у підтримці операційного контролю, організації управлінського контролю і в стратегічному плануванні. Також ІС покращують якість продукту, розширюючи його документальну базу і сервіс.

Таким чином, використання технологій, які входять у поняття інформаційна система – запорука успішної діяльності на ринку.

Використання комп'ютерних програмних продуктів дозволяють значно поліпшити якість бізнес-планів. В даний час існує широкий спектр спеціалізованих програмних продуктів.

У практиці бізнес-планування можуть бути також широко використані ресурси і засоби Інтернету на всіх стадіях підготовки бізнес-плану, таких як: формування бізнес-ідеї, дослідження товарних ринків, дослідженні структури ринку, вивчення споживачів, формування товарної політики, сервісне обслуговування, формування гнучкої стратегії ціноутворення.

Кожна програма для складання бізнес-плану має свої переваги і недоліки, проте в основному, все ж вони недоступні більшості потенційних користувачів. Основні причини цього в тому, що більшість підприємств використовують піратське програмне забезпечення і цей ринок поки ще не цивілізовано, а підприємства віддають перевагу зовсім не витрачатися на такі речі, як програма для складання бізнес-плану, програма для складання бізнес-плану коштує практично стільки ж, скільки і послуги компаній, спеціалізованих на розробці бізнес-планів.

Програмами для складання бізнес-плану в першу чергу користуються люди, які безпосередньо займаються підготовкою проектів бізнес-планів.

Як правило більшість не поінформовані про наявність у природі таких речей, як програма для складання бізнес-плану, а значить порекомендувати керівництву підприємства придбати програму просто нікому. Отже, розробникам автоматизованих систем, що використовуються для складання бізнес-планів потрібно докласти зусилля не тільки до вдосконалення даних систем, але і до реклами через засоби масової інформації.


Література

1. Халтаева С.Р., Яковлєва І.А., Бізнес-планування, 2005;

2. Клоков І.В., Бізнес-план на комп'ютері: швидко й легко, 2007;

3. Любанова Т.П., Бізнес-план, 2004