Впливати на свідомість виявилося набагато ефективнішим, ніж на матеріал. Пов'язані з таким впливом технології вже отримали назву “high-hume” на противагу традиційному “high-tech’у”. Якщо раніше технології були направлені на матерію, то тепер вони перенацілюються на суспільну свідомість, суспільну культуру.”.
Можна з достатньою достовірністю передбачити, що використання персональних комп'ютерів і мережевих інформаційних ресурсів більшістю нинішніх користувачів – це зовсім не діставання доступу до необхідної інформації, потреба в якій виникла свідомо.
Спочатку Інтернет був перш за все засобом спілкування світової наукової спільноти. Електронна пошта в "Інтернет" не лише найдешевший вид зв'язку, але і засіб спілкування вчених різних країн, сприяючий активному розвитку міжнародної науково-технічної співпраці.
WWW (світова “павутина”) - не лише змінила взаємозв'язки, що склалися, в науці, але на думку самих учених, допомогла виявити нові форми і напрями наукового пошуку. Наявність власної Web-страницы, що повною мірою характеризує науковий колектив, його дослідження, основні результати останніх проектів, обов'язкова "візитна картка" і одночасно робочий інструмент будь-якої авторитетної дослідницької або інформаційної організації не лише в США, але і у всіх країнах Західної Европи.
На Web-страницах розміщуються репринты більшості наукових публікацій, що дає можливість авторам протягом короткого часу зібрати відгуки і зауваження фахівців, що працюють з даної тематики в різних країнах, провести обговорення в рамках "Інтернет".
Мережа розглядується користувачами як:
· засіб зв'язку один з одним
· різновид ЗМІ, що надає інформацію по будь-яких аспектах життя світової спільноти
· засіб розваги.
По оцінках “UUNETTechnologies", число нових повідомлень, що поступали щодня в мережу на початку 1996 р., перевищувало 920 тис., хоча із-за повної відвертості "Інтернет" велика їх частка вже не пов'язана з життям світової наукової спільноти.
Останні два варіанти передбачають повну інформаційну пасивність користувача, в якій його свідомість абсолютно не захищена від вторгнення, навпаки, відкрито йому. Формування горезвісної “віртуальної реальності” - зовсім не нешкідливий для незахищеної (особливо, ще не сформованого, молодіжного і дитячого) свідомості процес.
Ігри здатні повністю забрати вільний час у дітей, та і у багатьох дорослих. Чоловік отримує такий потік інформації, який він не в змозі “переварити”. За допомогою мультимедіа людина відчуває себе творцем на цьому нереальному світі, він визначає сам, що він хоче, і рухом пальців здійснює задумане, хоча насправді його поведінка стає такою ж програмованою, як і поведінка героїв віртуальних ігор, в які він грає.
Якщо у багатьох дорослих вже зараз не вистачає сил відмовитися від розваг, які пропонує “віртуальна реальність”, то для дітей 10-14 років вона може стати повною заміною миру реального на світ комп'ютерний; дитя, провідне левову частку часу біля комп'ютера, втрачає зв'язок з реальним світом - з природою, що оточує його, з людьми і, головне, – з самим собою.
І, нарешті, усесвітня комп'ютерно-інформаційна система вже в найближчому майбутньому дозволить обійтися без “товмачів”, перекладачів, що спеціально готуються, в діловому спілкуванні і в особистих контактах. Скажи по-російськи і. отримай текст по-англійськи або на якому-небудь іншій мові.
Відтворення людини без пам'яті (отже, без здібності до серйозного аналізу), уяви (отже, без здатності оцінювати майбутнє), тобто без самостійного мислення – необхідна умова експорту капіталу без інноваційної складової, а також продукту і технологій на вильоті” їх життєвих циклів.
Якщо переваги користувачів інформаційних технологій вичерпуються зростанням ефективності їх бізнесу, то переваги розробників, що отримуються ними в процесі розповсюдження, в перспективі міняють всю картину бізнесу: він перестає быть рискованным, поскольку в рамках единой информационной системы для них все принципиальные хозяйственные сделки всех пользователей находятся под контролем.
Глобалізація міжнародного життя – нове явище, що охоплює всі області людської діяльності. Сьогодні абсолютно очевидний тісний взаємозв'язок різноманітних сфер життя світової спільноти. Від окремих проблем процесу його розвитку, що стосуються всіх народів і кожної людини (екологія, роззброєння, обмеження і ліквідація ядерної небезпеки, створення усесвітньої інформаційної мережі, забезпечення природними ресурсами і так далі), що отримали назву глобальних, світова спільнота приходить до глобалізації всієї людської діяльності, у тому числі міжнародних відносин, мирохозяйственных зв'язків. Процес глобалізації останніх – прикмета того, що настає ХХI століття. Новим істотним характеристикам, якісним змінам в цьому процесі, його прискоренню сприяє формування усесвітньої інформаційної середи.
Глобалізація міжнародних, мирохозяйственных стосунків – нове явище, а не нову назву стару. Це перш за все означає, що практично будь-яка акція в світовому господарстві, МЕО (комерційна, науково-технічна, інтеграційна і так далі) не може не враховувати позаекономічні чинники, і навіть більш – далеко нерідко її здійснення (або нездійснення) визначається саме ними. Причому глобалізація пронизує всі рівні МХО: макроекономічний, ринкову структуру, (мезоэкономический), мікроекономічний (підприємство, фірму). Виникає практична необхідність обліку глобалізації на кожному з цих рівнів, що зумовлює ефективність господарської діяльності.
З іншого боку, результати останньою в цих умовах не можуть оцінюватися тільки матеріальними вигодами, оскільки економічні процеси тісно переплітаються з соціальними, політичними, демографічними, правовими, етичними, етнічними і так далі Наслідки будь-якої господарської операції мають масу відтінків і є вельми різноманітними, причому відбиваються по-різному на різних учасниках міжнародних економічних відносин, нерідко породжує конфліктні ситуації, чреваті дестабілізацією світової спільноти.
1. Чижов К.Я. Международные валютно-финансовые организации капитализма. М.: Международные отношения, 2006
2. Щербанин Ю.А. и др. Международные экономические отношения. Интеграция.-М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997.
3. Экономическая теория национальной экономики и мирового хозяйства. Уч. пос. / под. ред. А.Г. Грязновой и Т.В. Чепелевой. – М.: ЮНИТИ, 2007.
4. Юданов А.Ю. Конкуренция :теория и практика, М.: 1996.
5. Яковлев И. В. Проблемы становления интеграционных отношений в СНГ. Диссертация на соискание ученой степени к.э.н. М., ДА МИД РФ, 1995